فهرست

menu
معیارهایی برای انتخاب برنج هر خانواده

به گزارش "خوشه چین" برنج دارای طیف گسترده ای از گونه ها میباشد و در بیش از 150 گونه در جهان کشت میشود. پارامترهای گوناگونی برای تعیین سطح کیفیت برنج توسط کارشناسان این حوزه تعیین شده اند که با توجه به همین پارامترها برنج ایرانی در صدر برترین برنج های جهان قرار میگیرد.

سه شنبه 17 بهمن 139613:16

به گزارش "خوشه چین"برنج غذای رسمی و اصلی 75 درصد مردم جهان را تشکیل داده و به همین سبب آشنایی با ویژگی های برنج مرغوب اهمیت بالایی پیدا میکند. برنج محبوب ترین غلات کشت شده در مزارع دنیا میباشد و در بین برنج های کشت شده در جهان، برنج ایران جزو مرغوب ترین و باکیفیت ترین برنج های حال حاضر دنیا میباشد. برنج دارای طیف گسترده ای از گونه ها میباشد و در بیش از 150 گونه در جهان کشت میشود. پارامترهای گوناگونی برای تعیین سطح کیفیت برنج توسط کارشناسان این حوزه تعیین شده اند که با توجه به همین پارامترها برنج ایرانی در صدر برترین برنج های جهان قرار میگیرد. یکدست بودن برنج، عطر برنج، ویژگی های فیزیکی برنج همانند رنگ، سختی، اندازه ی دانه ها، ارزش تغذیه ای برنج و محل کشت و نوع آبیاری برنج از مهمترین پارامترهای تعیین کیفیت میباشد. عطر برنج ایرانی از مشهورترین عطرهای برنج در جهان میباشد و این یکی از دلایل محبوبیت برنج ایرانی میباشد. یکی از ویژگی های برنج اعلا عدم حالت شفاف و شیشه ای در دانه ها میباشند که برنج های ایرانی فاقد این ویژگی بوده و از این لحاظ حالت استانداردی دارد. برنج های ایرانی برنج هایی یکدست بوده و دانه هایی باریک و سخت داشته و نه به صورت نیمدانه و نه به صورت کاملا کشیده موجود میباشند. بر خلاف عموم مردم که فکر میکنند، برنج های دانه کشیده برنج هایی مرغوب تر میباشند این در حالی است که برنج های مرغوب باریک بوده و حالت دانه بلند و نیم دانه نداشته و برنج های ایرانی مرغوب دارای اندازه استاندارد میباشند. برنج هایی از لحظ سختی دانه مرغوب به حساب می آیند که حالت خام آنها به راحتی زیر دندان خرد نشده و حالت سفتی داشته باشند. علاوه بر ویژگی های ظاهری برنج ویژگی هایی مثل ارزش غذایی مطرح شده که به مراتب مهمتر از ویژگی های ظاهری میباشد. برنج مرغوب از نظر ارزش غذایی حاوی پروتئین و فیبر و ویتامین های بالایی بوده و میتواند مانع از سوء تغذیه در افراد شده و حتی باعث درمان سوء تغذیه شود و به همین سبب غذایی با ارزش برای کشورهای فقیر و جهان سوم میباشد. علاوه بر این موضوع، برنج مرغوب باید فاقد موادی مانند چربی، اسیدهای چرب ترانس، سدیم و آرسنیک باشد. یکی از عواملی که سبب میشود برنج دارای ارزش تغذیه ای بالایی باشد محل کشت برنج، نحوه ی کشت برنج، نوع آبیاری و مهم تر از همه فرآوری برنج در کارخانجات صنایع غذایی میباشد. به عنوان مثال میتوان بیان کرد که کشت برنج ها در دامنه ی کوه ها و یا در مناطقی که زمین هایی دارد که از لحاظ منابع معدنی غنی میباشد، به مراتب بهتر از کشت برنج در مناطق به دور از دامنه ی کوه ها میباشد. آبیاری برنج توسط آب های ذخیره ای در پشت سدها و یا آب های زیر زمینی سالم به مراتب بهتر از آبیاری به آب های دیگر است. از آن جهت که برنج در بین غلات کشت شده توانایی بالایی در جذب عناصر سنگین چون کادمیم و آرسنیک دارد، از همین رو سالم بودن و دور بودن مناطق کشت برنج از محیط های صنعتی نقش مهمی در سالم بودن برنج دارد.

                                                                              

کیفیت برنج های عرضه شده ی اینترنتی:

 برنج های ایرانی جزو سالم ترین برنج های تولید شده در جهان میباشد و از حیث کیفیت جزو ممتاز ترین برنج های حال حاضر جهان میباشد. زیرا این برنج ها خصوصا برنج های شمال ایران در مناطقی غنی از املاح معدنی و دور از مناطق صنعتی و آلوده کشت شده و از لحاظ ارزش غذایی برنج های مغذی میباشند.

عرضه ی اینترنتی برنج های مرغوب جهانی:

با توجه به اینکه پارامترهای تعیین کیفیت متنوع و گسترده میباشد و به راحتی نمیتوان برنج مرغوب را شناسایی کرد، شناسایی برندها و مراکز توزیع برنج مرغوب راه حلی بسیار ساده تر میباشد. برنج های ایرانی توسط مراکز معتبر وابسته به تولیدکنندگان ایرانی عرضه میشود. عرضه ی اینترنتی برندهای باکیفیت توسط فروشگاه اینترنتی خوشه چین صورت پذیرفته و امکان مقایسه ی محصولات و مشاهده ی مشخصات شناسنامه ای محصول در این فروشگاه وجود دارد. برنج های ایرانی بیشترین تطابق را با ذائقه ی ایرانیان داشته و برنج هایی در خور مهمانی های شما میباشد.

 

 

عضویت در خبرنامه
نظر بدهید
نظرات کاربران
اولین نفری باشید که نظر خود را ثبت می کند.