فهرست

menu
ورزشکاران برنج را از سبد غذایی خود حذف نکنند

به گزارش "خوشه چین" یکی از مهمترین فاکتورهای برای ورزشکاران تغذیه می باشد که متاسفانه اطلاعات درستی نسبت به آن ندارند.در این مطلب نکات مفیدی برای تغذیه ورزشکاران ارائه کردیم

پنجشنبه 3 اسفند 139616:09

به گزارش "خوشه چین" تغذیه در ورزشکاران از اهمیت قابل توجهی برخوردار می باشد. ورزشکارانی که حرفه ای هستند و در مسابقات شرکت فعالانه ای دارند، اهمیت نقش تغذیه در آنها پر رنگ تر میباشد. ورزشکارانی که باید وزن خود را ثابت نگه دارند و یا کسانی که تمایل به کاهش و یا افزایش وزن دارند تمامی اینها باید از رژیم غذایی خاصی پیروی کنند. ورزشکاران به سبب سوخت و ساز بالایی که دارند و به سبب اینکه مصرف انرژی در آنها بسیار بالا میباشد در مقایسه با افراد دیگر به دریافت انرژی بیشتری نیاز دارند. به همین سبب سبد خرید غذایی ورزشکاران باید مملو از مواد ارزشمند غذایی و انرژی زا باشد. برنج یکی از مواد غذایی ارزشمند است که میتواند برای ورزشکاران بسیار مفید باشد ضمن اینکه این ماده ی غذایی با توجه به نوع مصرف هم میتواند به ثابت بودن وزن کمک نماید و هم موجب کاهش و یا افزایش وزن شود. ورزشکارانی که تمایل به ثابت بودن وزن خود هستند باید برنج را بدون نان مصرف نمایند و از مصرف زیاد آن پرهیز کنند. ورزشکارانی که تمایل به افزایش وزن خود دارند، باید برنج را همراه با مواد سبوس دار چون نان و حبوبات مصرف کرده و حداقل دو وعده در روز برنج مصرف نمایند. افرادی که تمایل به کاهش وزن خود دارند، میتوانند برنج را به صورت کته و بدون خورش و مخلفات دیگر مصرف نمایند و مصرف برنج را از وعده ی شام خود حذف نمایند.

چرا ورزشکاران نباید برنج را از سبد غذایی خود حذف نمایند؟

برنج و آب برنج غنی از ویتامین های گروهB,K,E بوده و سبب تقویت سیستم ایمنی بدن میشود. تقویت سیستم ایمنی بدن آمادگی لازم را جهت مبارزه با عوامل بیماری زا کسب کرده و ورزشکاران با آمادگی بیشتری به تمرینات ورزشی خود میپردازند. برنج سرشار از آنتی اکسیدان، فیبر، اسید های چرب غیر اشباع بوده که به بهبود سیستم گردش خون و سیستم قلبی و عروقی کمک شایانی نموده و باعث بهبود عملکر آنها میشود. به سبب فعال تر بودن عروق کرونری قلب در ورزشکاران، این عروق توانایی جذب مواد ارزشمند برنج را بیشتر از افراد معمولی دارا میباشد. مصرف آب برنج و مالت برنج و یا روغن برنج اکیدا به ورزشکاران توصیه میشود، زیرا که این مواد ارزشمند تونیک های تقویت کننده و انرژی زا بوده و سبب افزایش انرژی و قدرت نیرو در ورزشکاران میشود. با مصرف این مواد میتوانید امادگی لازم را جهت شرکت در مسابقات و یا تمرینات سخت ورزشی به راحتی به دست بیاورد.

ورزشکاران برای خرید برنج باید چه نکاتی را رعایت کنند؟

از آنجا که تغذیه در ورزشکاران به سبب تامین انرژی بیشتر و نیروزا بودن نقش مهم و انکار ناپذیری دارد، خرید مواد غذایی مرغوب و سالم اهمیت یافته تر میشود. ورزشکارانی که به تغذیه ی خود اهمیت میدهند و تمایل به مصرف موادی دارند که ضمن تامین انرژی برای آنها بتواند مواد و عناصر ضروری بدن را تامین نموده و سلامت آنها را تضمین کند، باید در انتخاب مراکز خرید و برندهای مواد غذایی دقت بیشتری داشته باشند. برنج از مواد غذایی میباشد که اعتبار برند و محل کشت برنج نقش مهمی در تعیین کیفیت برنج دارد. برنج جزو غلات بسیار حساس بوده که اگر در مناطق صنعتی و آلوده کشت شود میتواند عناصر آلوده را به خود جذب نماید. به همین سبب سالم بودن برنج از مواردی است که کارشناسان و فعالان در عرصه ی صنایع برنج روی آن حساس میباشند. شناخت فروشگاه ها و مراکز معتبر جزو مراحل یک خرید برنج سالم و مرغوب میباشد. فروشگاه های خوش نام وابسته به مراکز تجارتی و تولیدی معتبر که سالها در زمینه ی عرضه ی برنج های سالم و ارگانیک تلاش نموده اند، فروشگاه های معتبری میباشند. فروشگاه خوشه چین نمونه ای بارز از این فروشگاه ها بوده که توانسته طی سالیان متمادی اعتماد خریداران را در این زمینه به دست آورد. این فروشگاه با عرضه ی اینترنتی محصولات باکیفیت خود در تلاش است تا خرید برنج سالم و مرغوب را برای اقشار مختلف جامعه تسهیل نماید.

 

عضویت در خبرنامه
نظر بدهید
نظرات کاربران
اولین نفری باشید که نظر خود را ثبت می کند.